Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz. 2

ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży

Chcesz się trochę porozciągać, aby przygotować swoje ciało do porodu? Mam dla Ciebie kolejne ćwiczenia rozciągające, które możesz wykonać w domu (jeśli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań oczywiście!). 

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz. 1

Ten film to kontynuacja pierwszej części ćwiczeń, które pokazywałyśmy w tym miejscu:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz.1

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz. 2

Tym razem skupiłyśmy się na ćwiczeniach, które przygotują Was do swobodnego przyjmowania pozycji wertykalnych w trakcie porodu (pozycje porodowe opisywałam w tym miejscu). To świetna forma rozciągania i wzmocnienia tych partii ciała, które pracują najmocniej w trakcie narodzin dziecka, ale również doskonały sposób na utrzymanie formy w ciąży. Sprawne ciało, brak dolegliwości bólowych, umiejętność rozluźnienia to tylko jedne z wielu korzyści, jakie możecie otrzymać, regularnie ćwicząc w czasie oczekiwania na dziecko.

Podchodząc do ćwiczeń, pamiętajcie jednak, o tym, żeby dopasować je do swoich możliwości. Jeśli coś nam sprawia trudność, czy dyskomfort, nie działamy na siłę.  Celem powinno być wzmocnienie mięśni i ogólnej kondycji, a nie zdobywanie medali na olimpiadzie ;).

Jeśli przed ciążą nie ćwiczyłyście w ogóle, lepiej skonsultujcie się z lekarzem prowadzącym. Jeśli byłyście aktywne przed poczęciem i nie ma żadnych przeciwwskazań, ten zestaw z pewnością Wam się spodoba

Jak ćwiczyć w ciąży, żeby było bezpiecznie? Instrukcja mamy rehabilitantki

W kontekście relaksu ważnym tematem i pomocą w okresie ciąży jest masaż. Przeczytacie o nim tutaj:

Masaż w ciąży – czy to bezpieczne?

Polecam także film z instrukcją, jak skutecznie używać piłki podczas porodu:

Piłka na porodówce, czyli jak wykorzystać piłkę gimnastyczną przy porodzie?

Pamiętajcie, ćwiczenia wykonujcie w miarę swoich możliwości.

Obiecuję kolejny zestaw treningowy już za niedługo!

Gabrysia

PS Jeśli uważasz powyższe treści za wartościowe, podaj je dalej! Zaglądaj również na mój fanpage na Facebooku  oraz zasubskrybuj mój kanał na YouTube, dzięki czemu będziesz na bieżąco z wszystkimi materiałami.