Jak otulać noworodka? Film z instrukcją

jak otulać noworodka

Pomysłów i metod na uspokajanie płaczących noworodków i niemowląt jest wiele. Jedne maluszki lubią być noszone i bujane na rękach, inne wolą leżeć w wózku. Na niektóre dzieci działa tzw. biały szum (suszarka, odkurzacz, szum morza, szumiś), inne wyciszają się przy dźwiękach melodii, której słuchała mama, gdy była w ciąży. Popularnym i praktykowanym od lat sposobem na uspokojenie maluszka jest także otulanie/spowijanie. Ale jak otulać noworodka, żeby nie zrobić mu krzywdy? Mam dla Was film z instrukcją krok po kroku! 

Po co otulać noworodka?

Jedne dzieci lubią być otulane, inne potrzebują swobody rączek i nóżek, dlatego warto sprawdzić, co naszemu maleństwu bardziej odpowiada. O tym, czy otulanie niemowląt jest konieczne i bezpieczne, do kiedy warto otulać i po co to robić, opowiadałam w pierwszym filmie.

Jak otulać noworodka?

W poniższym filmie z tej serii znajdziecie natomiast odpowiedzi na trzy pytania:

  • jak układać dziecko w „gniazdku”, żeby zachować/wspierać u niego symetrię ułożenia,
  • jak spowijać/otulać maluszka za pomocą otulacza/kocyka,
  • jak nosić dziecko, aby wspomagać jego rozwój i prawidłowe ułożenie.

Polecam Wam również moje inne instrukcje:

Jeśli uważacie, że moje artykuły i filmy mogą być przydatne dla innych mam, przekazujcie i polecajcie je dalej! Czekam także na Wasze zapytania dotyczące konkretnych zagadnień, które chciałybyście przeczytać na moim blogu.

Pozdrawiam

Gabrysia