Stretching nóg – czyli ćwiczenia z prowadzącym Pytanie na Śniadanie

stretching nog fizjoterapeuta

Jeżeli myślisz, że stretching nóg, czy po prostu rozciąganie jest tylko dla sportowców… koniecznie obejrzyj poniższe nagranie! Rozciągać powinien się każdy. Bez względu na wiek i predyspozycje. Dlaczego? 

Stretching to nie tylko forma rozgrzewki przed treningiem,  ale także regularny trening.  Powinien być wykonywany przede wszystkim przez osoby długo pozostające w jednej pozycji – np. pracujące przy biurku/komputerze. To one najczęściej skarżą się na napięcia w mięśniach, uczucia zdrętwienia w nogach/rękach.  Na stretching składają się ćwiczenia rozciągające, rozluźniające, pilates i niektóre pozycje jogi. Pozwala on „otworzyć” nasze ciało, poprawić krążenie krwi, a co za tym idzie – pracę serca. Rozluźnia, zmniejsza napięcia, niweluje negatywne skutki stresu, pozwala ujędrnić sylwetkę i poprawić gibkość. Możemy wykonywać je jako samodzielne ćwiczenia, ale i rozpoczynać i kończyć dowolny trening.

Stretching nóg – jak to zrobić poprawnie?

Zastanawiasz się, jak wykonać stretching nóg poprawnie? Mam dla Ciebie nagranie, w trakcie którego instruowałam prowadzącego program Pytanie na Śniadanie Roberta El Gendy.

Obejrzyj wideo (kliknij w obrazek):

stretching nog fizjoterapeuta

O rozciąganiu w ciąży pisałam już jakiś czas temu. Zajrzyj także na film z instrukcją, który przygotowałyśmy wspólnie z Iloną:

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz.1

Ćwiczenia rozciągające dla kobiet w ciąży cz. 2

Polecam także:

Ćwiczenia po porodzie – kiedy i od czego zacząć? Przewodnik w 5 krokach

W czym może zaszkodzić źle dobrany biustonosz? Przewodnik po piersiach (Pytanie na Śniadanie)