Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty po porodzie?

wizyta u fizjoterapeuty po porodzie

Niedawno urodziłaś dziecko i usłyszałaś od koleżanki/przeczytałaś w internecie, że warto udać się do fizjoterapeuty na „przegląd”. Zastanawiasz się jednak, jak wizyta u fizjoterapeuty po porodzie, co sprawdza specjalista, na jakich obszarach pracuje i jaki ma to wpływ na Twoje funkcjonowanie po porodzie? Na szereg tych pytań odpowiadam w najnowszym filmie.

Zarówno ciąża, jak i sam poród przynoszą wiele zmian w organizmie kobiety – od tych mentalnych, po fizyczne. Rozciągnięty brzuszek musi z powrotem się skurczyć, kości miedniczne muszą wrócić na swoje miejsce, blizna po cesarskim cięciu musi się zagoić. Po ciąży i porodzie mogą pojawić się dolegliwości w postaci bólu kręgosłupa czy rozejścia się spojenia łonowego. Nad wszystkim tym można jednak skutecznie pracować. Jak? Oczywiście ze specjalistą, który dopasuje rodzaj terapii do aktualnego stanu zdrowia, ale i do dotychczasowego trybu życia.

To dlatego tak ważna jest kontrola fizjoterapeutyczna po urodzeniu dziecka! Kiedy się na nią udać? Odpowiadałam na to pytanie w filmie: Kiedy wybrać się do fizjoterapeuty po porodzie?

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty po porodzie?

Jak powinna wyglądać wizyta u fizjoterapeuty? Na czym polega? Jak długo trwa? Na jakich obszarach pracuje specjalista i jakich metod używa?

Wszystkiego dowiesz się w najnowszym filmie:

Mogą zainteresować Cię również inne tematy związane z porodem:

Pionizacja po porodzie – czyli jak wstać, żeby nie zrobić sobie krzywdy?

Wczesna rehabilitacja po porodzie, czyli najlepszy prezent dla młodej mamy

Masaż w trakcie porodu i po porodzie – jak sobie pomóc?

Wczesne postępowanie po cesarskim cięciu – przewodnik dla mam po cesarce

Terapia czaszkowo-krzyżowa (cranio-sacralna) – lekarstwo na traumy i napięcia

Ból krzyża po porodzie – dlaczego po narodzinach bolą mnie plecy?

Ból głowy po porodzie – z czego wynika i jak sobie z nim radzić?

 

1 Komentarz

  • Cenne informacje! Po porodzie, przed powrotem do aktywności fizycznej konieczne jest odwiedzenie fizjoterapeuty i ginekologa 🙂

Komentarze są niedostępne.