Piłka na porodówce, czyli jak wykorzystać piłkę gimnastyczną przy porodzie?

jak cwiczyc z pilka w trakcie porodu

Poród zbliża się wielkimi krokami? Przygotuj się do niego dużo wcześniej. Jak? Możesz np. nauczyć się posługiwać akcesoriami, które dostępne na porodówce, żeby później świadomie z nich korzystać. Jednym z nich jest piłka. Ale jak wykorzystać piłkę gimnastyczną przy porodzie? Mam dla Was fajną instrukcję! 

W większości polskich szpitali znajdują się akcesoria i narzędzia wspomagające poród. Zaliczamy do nich worki sako, stołki porodowe, materace czy też piłki gimnastyczne. I choć są one dostępne (a przynajmniej mam taką nadzieję!) dla każdego, nie każdy wie, jak się z nimi obchodzić. A taka zwykła piłka może okazać się lepsza niż środki przeciwbólowe.

Jak wykorzystać piłkę gimnastyczną przy porodzie?

Razem z Ilonką przygotowałyśmy dla Was mini instrukcję dotyczącą ruchów i ćwiczeń, które możecie wykonywać z pomocą piłki, a które są bardzo pomocne zarówno w początkowej, jak i zaawansowanej fazie porodu.

Ba! Są pomocne jeszcze przed nim, już w okresie ciąży. Pozwalają bowiem zrelaksować się, zniwelować ból kręgosłupa, czy też poćwiczyć mięśnie! Na piłce możemy siedzieć, bujając się w różne strony, ale również… tańczyć! Np. do Shakiry jak Ilonka! Koniecznie musicie to zobaczyć! Zrobiłyśmy małą dyskotekę :).

Piłka sprzyja ponadto porodom wertykalnym, o czym pisałam przy okazji artykułu o pozycjach porodowych.

Więcej na temat samych przygotowań do porodu przeczytacie i obejrzycie w tym miejscu.

O bezpiecznych ćwiczeniach w ciąży przeczytacie pod tym adresem.

Jeśli spodoba Wam się nasz film, przekażcie go dalej. Zachęcam również do subskrypcji kanału Mama Rehabilitantka, dzięki czemu będziecie na bieżąco z filmikami.

W planach mamy kolejne nagrania instruktażowe i poradnikowe, a tymczasem…

Obejrzyjcie najnowszy film: