Jak wygląda terapia czaszkowo-krzyżowa w praktyce? Obejrzyj wideo z wizyty u fizjoterapeuty!

jak wyglada terapia czaszkowo-krzyzowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa to jedna z technik osteopatycznych, niezwykle pomocna w przypadku uwalniania napięć wynikających z traum, wypadków czy… porodu. Jest całkowicie bezpieczna dla noworodków, dzieci, osób dotkniętych traumami, jak i osób starszych. Jej delikatne, subtelne działanie sprawia, że podczas wizyty wiele osób dosłownie odpływa lub zasypia. Zastanawiasz się jednak, jak wygląda terapia czaszkowo-krzyżowa w praktyce? W najnowszym filmie zobaczysz, jak krok po kroku wygląda ta metoda terapeutyczna. 

Jak wygląda terapia czaszkowo-krzyżowa i na czym dokładnie polega?

Na czym polega terapia cranio-sacralna? Opisywałam ją kiedyś zarówno w kontekście traum – przeczytaj tutaj, jak i terapii dzieci – zajrzyj tu. 

I choć w teorii może brzmieć dość skomplikowanie, w rzeczywistości jest bardzo przyjemnym, rozluźniającym zabiegiem, podczas którego wiele osób doznaje uczucia ulgi, rozluźnienia, a nawet senności. Bardzo często zdarza się, że moi pacjenci zasypiają, zwłaszcza płaczące niemowlęta, co spotyka się z dużym zdziwieniem rodziców ;). Jak dokładnie wygląda taka terapia, na czym polega, jakie ruchy wykonuję, jak odczuwa to pacjent – wszystkiego dowiesz się z najnowszego filmu.

W kontekście problemów, które rozwiązuje terapia czaszkowo-krzyżowa, polecam także teksty:

Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowlaka – czy jest się czego bać?

Czy moje dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe?

Terapia stresu, czyli Somatic Experiencing® – jak pomóc sobie w czasie izolacji?

Zachęcam do subskrypcji mojego kanału i obserwacji profilu Facebook.

Gabrysia